Archiwum

Film „Banksterzy” w reżyserii Marcina Ziębińskiego od 16 października w kinach.

Zwiastun: „Banksterzy” na YouTube

O premierze „Banksterów” w Dzień Dobry TVN

Film „Banksterzy” powstał na podstawie powieści kryminalno-sensacyjnej
o tym samym tytule autorstwa Adama Guza.

————————————————————————————-

Nowy film pod roboczym tytułem „Franek”

Pracujemy nad filmem o kredytach frankowych pod roboczym tytułem „Franek” – w kinach w 2020 roku.

Fotografie: Tomasz Paczkowski

„Franek” to opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania w stosunku do swoich klientów, o totalnej bezsilności i inercji systemu nadzoru bankowego i struktur państwa, które winny dawać gwarancję stabilności i bezpieczeństwa także finansowego obywatelom, o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale nasza opowieść jest przede wszystkim o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu który jest tu siłą sprawczą, wartością samą w sobie i środkiem do osiągnięcia celu.

Fotografie: Tomasz Paczkowski

———————————————————————

 

Fotografia: Tomasz Paczkowski

———————————————————————

Na planie

Fotografie: Marta Orlik

Zwiastun:

Teledysk:

Kiedy miłość omija cię szerokim łukiem, a twoje życie uczuciowe powoli staje się tematem żartów i zakładów, to najwyższy czas, by wziąć sprawy w swoje… serce. Ryszard Zatorski, twórca komediowych hitów: „Porady na zdrady”, „Dzień dobry, kocham cię!”, „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!” i „Nigdy w życiu!”, które łącznie zgromadziły w kinach 6 milionów widzów, przedstawia pełną gwiazd, humoru i wzruszeń opowieść o przyjaźni, miłości i wszystkim tym, co pomiędzy. W obsadzie filmu zobaczymy uwielbianych przez widzów aktorów: Mikołaja Roznerskiego, Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Muchę, Tomasza Karolaka, Michała Koterskiego, Krzysztofa Czeczota, Annę Dereszowską oraz – po raz pierwszy w głównej roli – Marię Dębską.
 

 

 

 

Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona – Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama (Krzysztof Czeczot). Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes…
 

 

 

 

 
 

Kolejny singel Ani Dąbrowskiej „Porady na zdrady (Dreszcze)”, to piosenka do nowego filmu Ryszarda Zatorskiego.
„Ta piosenka przeleżała w szufladzie kilka lat i nawet był plan, aby trafiła na płytę „Dla naiwnych marzycieli”. Nie udało nam się jednak wtedy znaleźć dobrego sposobu na jej aranżację. Kluczem okazał się film i propozycja napisania do niego utworu. Od razu pomyślałam o tej piosence, bo zawsze wierzyłam, że ma w sobie duży potencjał”.

Fot. Magda Rzymanek/Tomasz Paczkowski

„Porady na zdrady”: Weronika Rosati i problemy z męską wiernością

Weronika Rosati po raz pierwszy pokaże swój talent w komedii romantycznej w powstającym właśnie filmie „Porady na zdrady”. Aktorka wcieli się w postać Beaty – żony, granego przez Mikołaja Roznerskiego Macieja („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), która postanawia przetestować wierność swojego partnera.

Fot. Magda Rzymanek/Tomasz Paczkowski

Fot. Magda Rzymanek/Tomasz Paczkowski

Nowa komedia romantyczna RYSZARDA ZATORSKIEGO, twórcy hitów: „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!” oraz „Dzień dobry, kocham cię!”. W rolach głównych: MAGDALENA LAMPARSKA, ANNA DERESZOWSKA, MIKOŁAJ ROZNERSKI, WERONIKA ROSATI, KRZYSZTOF CZECZOT, MICHAŁ KOTERSKI i TOMASZ KAROLAK. Scenariusz powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia opisane w bestsellerowej książce o tym samym tytule. Produkcją zajęli się specjaliści od kinowych przebojów, mający na swoim koncie „To nie tak jak myślisz, kotku” i „Śniadanie do łóżka”. Promocję filmu wspiera piosenka „Porady na zdrady (Dreszcze)” w wykonaniu popularnej i wielokrotnie nagradzanej wokalistki – ANI DĄBROWSKIEJ.

porady na zdradyFoto: Magda Rzymanek

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

Fot. Magda Rzymanek/Tomasz Paczkowski

Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Polska 2016
Reżyseria i scenariusz: Ryszard Zatorski („Dzień dobry, kocham cię!”, „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!”)
Producent: Figaro („Dzień dobry, kocham się!”, „Śniadanie do łóżka”, „To nie tak jak myślisz, kotku”)
Obsada: Magdalena Lamparska („Listy do M 2”, „Kochaj”), Anna Dereszowska („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Dzień dobry, kocham cię!”, „Randka w ciemno”, „Lejdis”), Mikołaj Roznerski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Kochaj”, „Powiedz tak”), Krzysztof Czeczot („Pitbull. Nowe porządki”, „Król życia”, „Singielka”), Weronika Rosati („Strażacy”, „Obława”, „Pitbull”), Tomasz Karolak („Listy do M.” i „Listy do M 2”, „Planeta Singli”, „Śniadanie do łóżka”), Maria Pakulnis („Powiedz tak”, seria „Nad Rozlewiskiem”, „Ekstradycja”), Michał Koterski („Baby są jakieś inne”, „Śniadanie do łóżka”, „Dzień świra”)


Fotografie: Magda Rzymanek/Tomasz Paczkowski

 

 

6 lipca w Warszawie wystartowały zdjęcia do nowego filmu pod roboczym tytułem „DZIEŃ DOBRY KOCHAM CIĘ!”, w reżyserii RYSZARDA ZATORSKIEGO, autora największych kinowych hitów ostatnich lat: „TYLKO MNIE KOCHAJ”, „DLACZEGO NIE!” i „NIGDY W ŻYCIU!”.

W rolach głównych występują – po raz pierwszy na dużym ekranie – najpopularniejsza polska blondynka, BARBARA KURDEJ-SZATAN i serialowy przystojniak, ALEKSY KOMOROWSKI („Wszystko przed nami”, „Cisza nad rozlewiskiem”).

 

Miłosnemu duetowi towarzyszą: OLGA BOŁĄDŹ („Skrzydlate świnie”, „Nad życie”, „Dziewczyna z szafy”), PAWEŁ DOMAGAŁA („80 milionów”, „Wkręceni”), OLGA FRYCZ („Wszystko co kocham”, „Miłość na wybiegu”, seria „Nad rozlewiskiem”), ANNA DERESZOWSKA („Lejdis”, „Nigdy nie mów nigdy”, „Randka w ciemno”, ), ŁUKASZ GARLICKI („Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Brzydula”) oraz MACIEJ MUSIAŁ („Mój biegun”, „Baby są jakieś inne”, „Rodzinka.pl”).

„Dzień dobry kocham cię!” to przezabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki trzydziestolatków, których losy śledzimy od ich przypadkowego spotkania, niespodziewanego rozstania, przez żmudne, wzajemne poszukiwania w dżungli wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału.

 

Foto: M. Rzymanek i T. Paczkowski
copyrights FigaroFilm


Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Barbarą Kurdej – Szatan i Olgą Bołądź na planie filmu „Dzień Dobry. Kocham Cię”

„Dzień dobry, kocham Cię”: aktorzy opowiadają o swoich rolach


Foto: M. Rzymanek i T. Paczkowski
copyrights FigaroFilm

 

„Podejrzani zakochani”: nowa komedia Sławomira Kryńskiego
w kinach od 25 stycznia

Trwają ostatnie prace nad filmem „Podejrzani zakochani”, czyli najnowszą komedią Sławomira Kryńskiego, autora kinowych przebojów: „To nie tak jak myślisz, kotku” i „Pokaż kotku, co masz w środku”. O ich sukcesie zadecydowało ostre, brawurowe tempo opowieści oraz celowo przerysowane, zabawne postaci, pełne jednak psychologicznej wiarygodności. Jak mówi reżyser, nowy film to „farsa hotelowa kryminalno-miłosna, oparta na dziwnych zbiegach okoliczności”. – To kino, które ma cieszyć ludzi, ale niepozbawione ambicji – przekonuje Kryński.

Nieśmiały Albert (Bartek Kasprzykowski) szuka miłości w internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę (Sonia Bohosiewicz). Oboje przyjmują podobną strategię – ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, kontynuują maskaradę, wysyłając na randkę atrakcyjnych zastępców (Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski). W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie grasuje groteskowa szajka przestępców, polująca na bezcenną kolekcję diamentów. W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

W rolach głównych zobaczymy Sonię Bohosiewicz, Bartka Kasprzykowskiego, Weronikę Książkiewicz i Rafała Królikowskiego. W rolach drugoplanowych pojawią się m.in. Krzysztof Kiersznowski, Rafał Rutkowski i Sławomir Orzechowski. „Podejrzani zakochani” w kinach pojawią się 25 stycznia.

Mlynkova i Kiljański – wielki come-back!

————————————————————————————–


Na planie filmu „Oferta matrymonialna”

Sławomir Kryński, reżyser takich filmów jak „To nie tak, jak myślisz kotku” i „Pokaż kotku, co masz w środku” właśnie nagrywa swój najnowszy obraz. Dzieło nosi roboczy tytuł „Oferta matrymonialna” i jest to komedia omyłek, w której postacie zostają wplątani w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych.

Bohaterowie, Albert (Bartek Kasprzykowski) i Barbara (Sonia Bohosiewicz), poznają się przez internet. Jednak na swoją pierwszą „randkę” w realnym świecie wysyłają dublerów: Alexa (Rafał Królikowski) i Simonę (Weronika Książkiewicz). Ponadto, w warszawskim hotelu, w którym rozgrywa się akcja filmu znajdują się też Rosjanie, którzy także mają do załatwienia pewną sprawę.

 


  

  

  

fot. Maciej Zawada

„ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”

Karolak, Kuna, Socha i Adamczyk nakryci na niegrzecznej komedii
w kinach od 10 listopada 2010.

Komediowy duet Tomasz Karolak – Piotr Adamczyk, który oczarował widownię w kinowym przeboju “Nie kłam, kochanie”, powraca na ekran!
Jednak tym razem role się odwracają. To TOMASZ KAROLAK znajdzie się w komicznych tarapatach, zaś biegły w męsko-damskich potyczkach PIOTR ADAMCZYK zrobi wszystko, żeby wyciągnąć przyjaciela z opresji, pomóc mu w uwiedzeniu uroczej MAŁGORZATY SOCHY i powstrzymać miłosne (i nie tylko…) zapędy jego eks-partnerki, którą brawurowo zagrała IZA KUNA.

Piotr (Tomasz Karolak), wskutek zbiegu okoliczności, trafia na rozkładówkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i… miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) – szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) – koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy wspólnie zdołają przekonać Martę, że to właśnie Piotr jest facetem, który powinien serwować jej śniadania do łóżka?

————————————————————–

 

Komu poda śniadanie Tomasz Karolak?

Ostatni klaps na planie komedii „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”
w kinach od 10 listopada 2010

W nocy z 5 na 6 sierpnia padł ostatni klaps na planie nowej komedii Krzysztofa Langa „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”. W obsadzie filmu znalazły się znakomite nazwiska: Tomasz Karolak („Lejdis”, „Testosteron”, „39 i pół”) i Małgorzata Socha („BrzydUla”), którym partnerują Piotr Adamczyk („Nie kłam, kochanie“, „Święty interes”) i Iza Kuna („Galerianki“, „Miłość na wybiegu“) oraz Michał Koterski („Dzień świra”). Producentem filmu jest Figaro Spółka z o.o. Komu poda śniadanie do łóżka jeden z najzabawniejszych aktorów polskiego kina dowiecie się już jesienią tego roku – obraz wejdzie na ekrany 10 listopada 2010.

————————————————————–

„ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” to pełna zabawnych zwrotów akcji opowieść o zdolnym, choć pechowym kucharzu Piotrze (Tomasz Karolak), który ku swojemu zaskoczeniu trafia na okładkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i… miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) – szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy utalentowanego eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) – koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy kulinarny geniusz okaże się również wirtuozem sztuki kochania?

Apetyczna komedia Krzysztofa Langa („Miłość na wybiegu“), rozgrywająca się na pograniczu dwóch światów – wielkiej mody i wytrawnej kuchni – to niebanalny przepis na pyszną filmową potrawę: lekkostrawną, słodką i pikantną zarazem. Szukajcie jej w kinowym menu w listopadzie 2010.

  

  

 

 

fotografie Marcin Władyniak

————————————————————–

Komedia kulinarna. Stopklatka na planie filmu „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znanego pod roboczym tytułem „NA OSTRZU NOŻA”

Komedia kulinarna, ale też romantyczna – według rozumienia tego słowa przez reżysera, Krzysztofa Langa . Po prostu dobry, ciepły film, jak mówi z kolei o nim grający główną rolę Tomasz Karolak. Czyli powstający właśnie film „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znany pod roboczym tytułem „NA OSTRZU NOŻA” – historia zakochanego kucharza, na planie którego była również Stopklatka.

 

 

Było ciepło i słonecznie, a więc zgodnie z duchem i atmosferą filmu o miłości z komediowym zacięciem. Wczoraj jednak pogoda nie była już tak łaskawa, a jej główną propozycją był deszcz oraz wyraźny spadek temperatury. Tymczasem ekipa „ŚNIADANIA DO ŁÓŻKA” zaszyła się wewnątrz japońskiej restauracji na roku Placu Teatralnego, gdzie mogła bez obaw o warunki atmosferyczne kręcić kolejne ujęcie za ujęciem. Poniedziałek był już dwudziestym drugim dniem na planie, do końca pozostało niecałe dziesięć.

 

 

Jest to historia kucharza i jego perypetii życiowych, których powodem są kobiety. Jest pewien archetyp filmów kulinarnych. Ostatnio widzieliśmy chociażby obraz z Meryl Streep. My też pokazujemy pracę w kuchni tak, jak ona wygląda… – zdradza reżyser.

O efekcie końcowym przekonamy się już 10 listopada 2010 roku, kiedy film wejdzie do kin. Jego producentem jest Figaro Spółka z o.o., a dystrybutorem – Kino Świat.

autor: Artur Cichmiński

————————————————————–


26 czerwca wystartowały zdjęcia do komedii Krzysztofa Langa „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znanej pod roboczym tytułem „NA OSTRZU NOŻA”. W obsadzie znakomite nazwiska: komediowemu duetowi Tomasz Karolak i Piotr Adamczyk, który podbił wcześniej serca publiczności w kinowych przebojach „Nie kłam, kochanie“, „Lejdis“ i „Testosteron“, partnerować będą Małgorzata Socha („BrzydUla“) i Iza Kuna („Galerianki“, „Miłość na wybiegu“). Producentem filmu jest Figaro Spółka z o.o., dystrybutorem – Kino Świat. Obraz wejdzie na ekrany kin w 2011 roku.

 

na ostrzu1
na ostrzu2

 

na ostrzu3

fotografie Marcin Władyniak

„To nie tak jak myślisz, kotku” – reż. Sławomir Kryński

„To nie tak jak myślisz, kotku” (wcześniej znany jako „Grand Hotel”) to szalona i pełna zwrotów akcji miłosna komedia pomyłek z wątkiem kryminalnym. Jej reżyserem jest Sławomir Kryński, a w rolach głównych występują m.in. Jan Frycz, Katarzyna Figura, Tomasz Kot i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio.

Wszystko zaczyna się pewnego pięknego dnia, kiedy to doktor Morawski (Jan Frycz) postanawia zdradzić swoją żonę. W tym celu udaje się do sopockiego Grand Hotelu na Zjazd Neurochirurgów w towarzystwie pracującej z nim pielęgniarki (Małgorzata Buczkowska). Żona doktora (Katarzyna Figura), osamotniona i porzucona, również postanawia spędzić weekend z kochankiem (Tomasz Kot). Nic nie wiedząc o planach męża, wybiera ten sam hotel i na domiar złego, zamieszkuje w pokoju obok… (!) Żeby było jeszcze weselej, kochanek żony wcześniej obrabował wrocławski oddział banku PKO i przyjechał do Grand Hotelu z walizką pełną pieniędzy. Ścigają go policyjny tajniak (Michał Piela) oraz bandyta (Michał Jarmicki), z którym dokonał napadu, ale nie podzielił się łupem. Ale to jeszcze nie wszyscy uczestnicy szalonego weekendu, ponieważ szef doktora – profesor (Igor Przegrodzki), z obawy, że doktor może nie dać sobie rady na zjeździe w konfrontacji ze swoim podstępnym rywalem (Michał Bajor), przysyła mu z odsieczą niezbyt rozgarniętego asystenta (Jacek Borusiński, kabaret Mumio). Za nim do hotelu zjeżdża jego narzeczona (Małgorzata Kocik), w towarzystwie swojego papcia (Jerzy Schejbal) – emerytowanego majora brytyjskiej armii. A wszystkich gości z nadmierną uwagą obserwuje wścibski dyrektor hotelu (Sławomir Orzechowski)…

Sławomir Kryński tak mówi o swoim filmie: Siła tego typu komedii leży w konstrukcji i precyzyjnie wymyślonych sytuacjach. Dowcipne dialogi i ciągłe punkty zwrotne akcji powodują coraz to zabawniejsze sytuacje, ośmieszając nasze stosunki, układy międzyludzkie i wieczną pogoń za pieniędzmi. (…) Te sytuacje mogą powtórzyć się w każdym środowisku, a przysłowiowy „Dyzma” wciąż nam zagraża, bo udawanie kogoś innego stało się naszą narodową cechą i warto się jej bliżej przyjrzeć, lecz czasami trzeba się z niej pośmiać. Całość służy przede wszystkim dobrej rozrywce, zabawie, przyjemności oglądania dobrych aktorów, dobrych kostiumów, eleganckich wnętrz i powiewu subtelnego humoru pomieszanego z absurdem.

Ogólnopolska premiera filmu zapowiadana jest na 14 listopada. Dystrybutorem jest Kino Świat.
stopklatka.pl

  

    

 

 

Fotografie Robert Pałka