Archiwum6 lipca w Warszawie wystartowały zdjęcia do nowego filmu pod roboczym tytułem „DZIEŃ DOBRY KOCHAM CIĘ!”, w reżyserii RYSZARDA ZATORSKIEGO, autora największych kinowych hitów ostatnich lat: „TYLKO MNIE KOCHAJ”, „DLACZEGO NIE!” i „NIGDY W ŻYCIU!”.

W rolach głównych występują – po raz pierwszy na dużym ekranie – najpopularniejsza polska blondynka, BARBARA KURDEJ-SZATAN i serialowy przystojniak, ALEKSY KOMOROWSKI („Wszystko przed nami”, „Cisza nad rozlewiskiem”).

 

Miłosnemu duetowi towarzyszą: OLGA BOŁĄDŹ („Skrzydlate świnie”, „Nad życie”, „Dziewczyna z szafy”), PAWEŁ DOMAGAŁA („80 milionów”, „Wkręceni”), OLGA FRYCZ („Wszystko co kocham”, „Miłość na wybiegu”, seria „Nad rozlewiskiem”), ANNA DERESZOWSKA („Lejdis”, „Nigdy nie mów nigdy”, „Randka w ciemno”, ), ŁUKASZ GARLICKI („Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Brzydula”) oraz MACIEJ MUSIAŁ („Mój biegun”, „Baby są jakieś inne”, „Rodzinka.pl”).„Dzień dobry kocham cię!” to przezabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki trzydziestolatków, których losy śledzimy od ich przypadkowego spotkania, niespodziewanego rozstania, przez żmudne, wzajemne poszukiwania w dżungli wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału.

 

Foto: M. Rzymanek i T. Paczkowski
copyrights FigaroFilm
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Barbarą Kurdej - Szatan i Olgą Bołądź na planie filmu "Dzień Dobry. Kocham Cię""Dzień dobry, kocham Cię": aktorzy opowiadają o swoich rolach
Foto: M. Rzymanek i T. Paczkowski
copyrights FigaroFilm
"Podejrzani zakochani": nowa komedia Sławomira Kryńskiego
w kinach od 25 stycznia

Trwają ostatnie prace nad filmem "Podejrzani zakochani", czyli najnowszą komedią Sławomira Kryńskiego, autora kinowych przebojów: "To nie tak jak myślisz, kotku" i "Pokaż kotku, co masz w środku". O ich sukcesie zadecydowało ostre, brawurowe tempo opowieści oraz celowo przerysowane, zabawne postaci, pełne jednak psychologicznej wiarygodności. Jak mówi reżyser, nowy film to "farsa hotelowa kryminalno-miłosna, oparta na dziwnych zbiegach okoliczności". – To kino, które ma cieszyć ludzi, ale niepozbawione ambicji - przekonuje Kryński.

Nieśmiały Albert (Bartek Kasprzykowski) szuka miłości w internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę (Sonia Bohosiewicz). Oboje przyjmują podobną strategię – ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, kontynuują maskaradę, wysyłając na randkę atrakcyjnych zastępców (Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski). W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie grasuje groteskowa szajka przestępców, polująca na bezcenną kolekcję diamentów. W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.

W rolach głównych zobaczymy Sonię Bohosiewicz, Bartka Kasprzykowskiego, Weronikę Książkiewicz i Rafała Królikowskiego. W rolach drugoplanowych pojawią się m.in. Krzysztof Kiersznowski, Rafał Rutkowski i Sławomir Orzechowski. "Podejrzani zakochani" w kinach pojawią się 25 stycznia.
Mlynkova i Kiljański - wielki come-back!Na planie filmu "Oferta matrymonialna"Sławomir Kryński, reżyser takich filmów jak "To nie tak, jak myślisz kotku" i "Pokaż kotku, co masz w środku" właśnie nagrywa swój najnowszy obraz. Dzieło nosi roboczy tytuł "Oferta matrymonialna" i jest to komedia omyłek, w której postacie zostają wplątani w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych.
Bohaterowie, Albert (Bartek Kasprzykowski) i Barbara (Sonia Bohosiewicz), poznają się przez internet. Jednak na swoją pierwszą "randkę" w realnym świecie wysyłają dublerów: Alexa (Rafał Królikowski) i Simonę (Weronika Książkiewicz). Ponadto, w warszawskim hotelu, w którym rozgrywa się akcja filmu znajdują się też Rosjanie, którzy także mają do załatwienia pewną sprawę.

Oglądaj relację z planu filmowego "Oferty matrymonialnej"!


orange.pl
 
  
 
  
 
  
 
fot. Maciej Zawada
„ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”
Karolak, Kuna, Socha i Adamczyk nakryci na niegrzecznej komedii
w kinach od 10 listopada 2010

Komediowy duet Tomasz Karolak - Piotr Adamczyk, który oczarował widownię w kinowym przeboju “Nie kłam, kochanie”, powraca na ekran!
Jednak tym razem role się odwracają. To TOMASZ KAROLAK znajdzie się w komicznych tarapatach, zaś biegły w męsko-damskich potyczkach PIOTR ADAMCZYK zrobi wszystko, żeby wyciągnąć przyjaciela z opresji, pomóc mu w uwiedzeniu uroczej MAŁGORZATY SOCHY i powstrzymać miłosne (i nie tylko…) zapędy jego eks-partnerki, którą brawurowo zagrała IZA KUNA.

Piotr (Tomasz Karolak), wskutek zbiegu okoliczności, trafia na rozkładówkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i... miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) - szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) - koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy wspólnie zdołają przekonać Martę, że to właśnie Piotr jest facetem, który powinien serwować jej śniadania do łóżka?


   


Foto: Marcin Władyniak
wp.pl

Śniadanie do łóżka - relacja z planu na wp.pl
Komu poda śniadanie Tomasz Karolak?

Ostatni klaps na planie komedii „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”
w kinach od 10 listopada 2010

W nocy z 5 na 6 sierpnia padł ostatni klaps na planie nowej komedii Krzysztofa Langa „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA”. W obsadzie filmu znalazły się znakomite nazwiska: Tomasz Karolak („Lejdis”, „Testosteron”, „39 i pół”) i Małgorzata Socha („BrzydUla”), którym partnerują Piotr Adamczyk („Nie kłam, kochanie“, „Święty interes”) i Iza Kuna („Galerianki“, „Miłość na wybiegu“) oraz Michał Koterski („Dzień świra”). Producentem filmu jest Figaro Spółka z o.o. Komu poda śniadanie do łóżka jeden z najzabawniejszych aktorów polskiego kina dowiecie się już jesienią tego roku - obraz wejdzie na ekrany 10 listopada 2010.

   

„ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” to pełna zabawnych zwrotów akcji opowieść o zdolnym, choć pechowym kucharzu Piotrze (Tomasz Karolak), który ku swojemu zaskoczeniu trafia na okładkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i... miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) - szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy utalentowanego eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) - koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy kulinarny geniusz okaże się również wirtuozem sztuki kochania?

Apetyczna komedia Krzysztofa Langa („Miłość na wybiegu“), rozgrywająca się na pograniczu dwóch światów - wielkiej mody i wytrawnej kuchni - to niebanalny przepis na pyszną filmową potrawę: lekkostrawną, słodką i pikantną zarazem. Szukajcie jej w kinowym menu w listopadzie 2010.

  
 
  
 


fotografie Marcin Władyniak


Komedia kulinarna. Stopklatka na planie filmu „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znanego pod roboczym tytułem „NA OSTZRU NOŻA”

Komedia kulinarna, ale też romantyczna - według rozumienia tego słowa przez reżysera, Krzysztofa Langa . Po prostu dobry, ciepły film, jak mówi z kolei o nim grający główną rolę Tomasz Karolak. Czyli powstający właśnie film „ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znany pod roboczym tytułem „NA OSTZRU NOŻA” - historia zakochanego kucharza, na planie którego była również Stopklatka.

Było ciepło i słonecznie, a więc zgodnie z duchem i atmosferą filmu o miłości z komediowym zacięciem. Wczoraj jednak pogoda nie była już tak łaskawa, a jej główną propozycją był deszcz oraz wyraźny spadek temperatury. Tymczasem ekipa „ŚNIADANIA DO ŁÓŻKA” zaszyła się wewnątrz japońskiej restauracji na roku Placu Teatralnego, gdzie mogła bez obaw o warunki atmosferyczne kręcić kolejne ujęcie za ujęciem. Poniedziałek był już dwudziestym drugim dniem na planie, do końca pozostało niecałe dziesięć.

Jest to historia kucharza i jego perypetii życiowych, których powodem są kobiety. Jest pewien archetyp filmów kulinarnych. Ostatnio widzieliśmy chociażby obraz z Meryl Streep. My też pokazujemy pracę w kuchni tak, jak ona wygląda... - zdradza reżyser.
O efekcie końcowym przekonamy się już 10 listopada 2010 roku, kiedy film wejdzie do kin. Jego producentem jest Figaro Spółka z o.o., a dystrybutorem - Kino Świat.

autor: Artur Cichmiński

więcej na stopklatka.pl26 czerwca wystartowały zdjęcia do komedii Krzysztofa Langa ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA” wcześniej znanej pod roboczym tytułem „NA OSTZRU NOŻA”. W obsadzie znakomite nazwiska: komediowemu duetowi Tomasz Karolak i Piotr Adamczyk, który podbił wcześniej serca publiczności w kinowych przebojach "Nie kłam, kochanie“, "Lejdis“ i "Testosteron“, partnerować będą Małgorzata Socha ("BrzydUla“) i Iza Kuna ("Galerianki“, "Miłość na wybiegu“). Producentem filmu jest Figaro Spółka z o.o., dystrybutorem - Kino Świat. Obraz wejdzie na ekrany kin w 2011 roku.

na ostrzu1na ostrzu2


na ostrzu3


fotografie Marcin Władyniak

"To nie tak jak myślisz, kotku"
– reż. Sławomir Kryński

"To nie tak jak myślisz, kotku" (wcześniej znany jako "Grand Hotel") to szalona i pełna zwrotów akcji miłosna komedia pomyłek z wątkiem kryminalnym. Jej reżyserem jest Sławomir Kryński, a w rolach głównych występują m.in. Jan Frycz, Katarzyna Figura, Tomasz Kot i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio.
Wszystko zaczyna się pewnego pięknego dnia, kiedy to doktor Morawski (Jan Frycz) postanawia zdradzić swoją żonę. W tym celu udaje się do sopockiego Grand Hotelu na Zjazd Neurochirurgów w towarzystwie pracującej z nim pielęgniarki (Małgorzata Buczkowska). Żona doktora (Katarzyna Figura), osamotniona i porzucona, również postanawia spędzić weekend z kochankiem (Tomasz Kot). Nic nie wiedząc o planach męża, wybiera ten sam hotel i na domiar złego, zamieszkuje w pokoju obok… (!) Żeby było jeszcze weselej, kochanek żony wcześniej obrabował wrocławski oddział banku PKO i przyjechał do Grand Hotelu z walizką pełną pieniędzy. Ścigają go policyjny tajniak (Michał Piela) oraz bandyta (Michał Jarmicki), z którym dokonał napadu, ale nie podzielił się łupem. Ale to jeszcze nie wszyscy uczestnicy szalonego weekendu, ponieważ szef doktora - profesor (Igor Przegrodzki), z obawy, że doktor może nie dać sobie rady na zjeździe w konfrontacji ze swoim podstępnym rywalem (Michał Bajor), przysyła mu z odsieczą niezbyt rozgarniętego asystenta (Jacek Borusiński, kabaret Mumio). Za nim do hotelu zjeżdża jego narzeczona (Małgorzata Kocik), w towarzystwie swojego papcia (Jerzy Schejbal) - emerytowanego majora brytyjskiej armii. A wszystkich gości z nadmierną uwagą obserwuje wścibski dyrektor hotelu (Sławomir Orzechowski)...
Sławomir Kryński tak mówi o swoim filmie: Siła tego typu komedii leży w konstrukcji i precyzyjnie wymyślonych sytuacjach. Dowcipne dialogi i ciągłe punkty zwrotne akcji powodują coraz to zabawniejsze sytuacje, ośmieszając nasze stosunki, układy międzyludzkie i wieczną pogoń za pieniędzmi. (…) Te sytuacje mogą powtórzyć się w każdym środowisku, a przysłowiowy "Dyzma" wciąż nam zagraża, bo udawanie kogoś innego stało się naszą narodową cechą i warto się jej bliżej przyjrzeć, lecz czasami trzeba się z niej pośmiać. Całość służy przede wszystkim dobrej rozrywce, zabawie, przyjemności oglądania dobrych aktorów, dobrych kostiumów, eleganckich wnętrz i powiewu subtelnego humoru pomieszanego z absurdem.
Ogólnopolska premiera filmu zapowiadana jest na 14 listopada. Dystrybutorem jest Kino Świat.
stopklatka.pl

  
 
  
 Fotografie Robert Pałka